Kúpele Smrdáky sa nachádzajú 7 km severozápadne od Senice. Ich pomenovanie súvisí s charakteristickým zápachom sírovodíka, ktorý je bohato obsiahnutý v liečivých prameňoch. Kúpele sa orientujú na liečbu kožných chorôb a chorôb pohybového ústrojenstva. Založené boli približne v rokoch 1832 a 1833 Jozefom Vietorisom, ktorý sa zaslúžil aj o úpravu okolia kúpeľných a ubytovacích budov, čím sa začala tvorba prírodno-krajinárskeho kúpeľného parku. Rozloha parku zostala až do súčasnosti nezmenená, nie je ohradený a hlavný vstup doň sa nachádza v severozápadnej časti. Prezentuje zakladanie kúpeľných parkov v polovici 19. storočia na území dnešného Slovenska.
Existencia kúpeľného miesta v Smrdákoch sa prvýkrát spomína v roku 1617 v urbári vtedajšieho zemepána Majtény-Nováka. Aplikovanie prameňov na liečebné účely uvádza prvýkrát Matej Bel z polovice 18. storočia. Účinky minerálnych prameňov využívali o storočie neskôr aj napoleonskí vojaci na bojové zranenia. Kúpele v Smrdákoch zriadil približne v rokoch 1832 a 1833 Jozef Vietoris, majiteľ vtedajšieho panstva, ktorý dal vystavať prvú kúpeľnú budovu. Okrem nej dal Vietoris vybudovať aj kaštieľ, ktorý bol k dispozícii šľachte na ubytovanie. Bola to jednoposchodová budova s obdĺžnikovým pôdorysom, ktorej vstupná časť bola navrhnutá v štýle antického chrámu so stĺporadím v dórskom slohu. Budova funguje dodnes ako liečebný dom Mier, je nehnuteľnou národnou kultúrnou pamiatkou a symbolom kúpeľov.
Ján Vietoris sa zaslúžil nielen o založenie kúpeľov, ale aj o úpravu okolia kúpeľných a ubytovacích budov, čím sa začala tvorba prírodno-krajinárskeho kúpeľného parku (v súčasnosti nehnuteľná národná kultúrna pamiatka rovnako ako kaštieľ). Miesto, kde vznikli kúpele malo močaristý charakter, teda jeho adaptácia na park si vyžadovala čiastočné odvodnenie, vyklčovanie močiarnych stromov, tvorbu chodníkov a ostatných komunikácií a vysadenie nových lúk.
Rozloha parku v porovnaní s dobou jeho založenia zostala až do súčasnosti nezmenená, nie je ohradený a hlavný vstup doň sa nachádza v severozápadnej časti. Je totožný aj so vstupom do kaštieľa. Hlavná komunikačná trasa prechádza pri západnej strane kaštieľa a pokračuje smerom na juh. Všetky komunikácie vrátane nej sú asfaltové. Okrem liečebných domov a prevádzkových budov sa v parku nachádzajú aj tenisové kurty, altánky alebo sochy. V blízkosti hlavného vstupu do kaštieľa je fontána, ktorá stojí na mieste pôvodného jazierka. V predpolí kaštieľa je vybudovaný prírodný amfiteáter s lavičkami smerujúcimi k fontáne. Park poskytuje návštevníkom a kúpeľným hosťom príjemné miesto na prechádzky, kultúrne aktivity a je tu umiestnené aj detské ihrisko.
Čo sa týka zastúpenia vegetácie, v parku prevažujú nad ihličnatými drevinami listnaté. Primárnu časť parku predstavujú domáce dreviny, ako napríklad duby, javory, lipy či pagaštany. V menšej miere sú zastúpené aj introdukované (cudzokrajné druhy vysádzané v našom prostredí) dreviny a doplnkovo sú v parku vysadené z domácich druhov aj bresty, smreky a hraby.
Kúpeľný park je vďaka priaznivej mikroklíme skvelou lokalitou na odpočinok, prechádzky a šport.
Tel. č. recepcia: 034 69 59 111
Tel. č. rezervácie pre samoplatcov: 02 21 02 57 57
Tel. č. rezervácie hradené poisťovňou: 034 695 91 73
Park je voľne prístupný.